strona turniejów BEZ ATU

Turnieje BEZ ATU odbywają się w restauracji GKO Kasyno (Łódź, ul. Tuwima 34) w poniedziałki o godzinie 17:30. Zawody odbywają się pod patronatem Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Łodzi.


Pamiętajmy, że korzystamy z gościnności restauracji. Gościnność oczywiœcie nie jest bezinteresowna, musimy zostawiać trochę pieniędzy w barze. W związku z tym prosimy o niespożywanie w czasie turnieju napojów i innych produktów spożywczych przyniesionych z zewnątrz. Sprawdzanie cierpliwości naszych gospodarzy może kiedyś źle się dla nas skończyć, a chyba wszyscy chcemy, żeby turnieje nadal miały gdzie się odbywać. Organizator i sędzia mają do dyspozycji pewne środki nacisku, jak np. usunięcie z turnieju czy niedopuszczenie do kolejnego turnieju. Mamy nadzieję, że stosowanie ich nie będzie konieczne.
Wpisowe:
W naszych turniejach obowiązują Międzynarodowe Prawo Brydżowe 2007 i przepisy Polskiego Związku Brydża Sportowego. (Istotna szczegółowa interpretacja związana z Polityką Systemową: dopuszczamy wejście 2k multi po otwarciu 1t).
Okres reklamacyjny kończy się o północy w nocy z wtorku na środę, czyli nieco ponad dobę po zakończeniu turnieju.
W rzadkich przypadkach, kiedy sędzia usuwa źle zachowującego się zawodnika z turnieju, ten zawodnik nie jest dopuszczany do przynajmniej jednego następnego turnieju.
Zasady punktacji długofalowej:
  1. Za zwycięstwo w turnieju - tyle PDF, ile par w turnieju (z zaokrągleniem w górę do liczby parzystej).
  2. Za każde niższe miejsce - o 2 PDF mniej.
  3. Premie 18-15-12-9-6-3 za pierwsze 6 miejsc.
  4. Warunkiem otrzymania PDF jest wynik powyżej 50,00% lub 0,00IMP. Pary, które przekroczyły tę granicę, ale nie wystarczyło dla nich PDF według punktów 1-3, otrzymują 1 PDF.
Niezależnie od powyższych zasad przyznawane są punkty do klasyfikacji na najlepszego brydżystę Łodzi organizowanej przez ŁZBS. W plikach tekstowych z wynikami te punkty są widoczne na prawo od "naszych".